27 de marzo de 2018

Resultados Arena Coruña

Primera Fase

1 JOSE MARIA (SPUM),     5 16.0 15.0 10.0
2 DANI (Olaf-Voz),     4 16.0 14.0 9.0
3 OSCAR (V3non),     4 14.0 12.0 9.0
4 PABLO (Cabo Guacamayo),     4 13.0 10.0 8.0
5 JULIO (TITAN KELIVOR),     4 7.0 13.0 3.0
6 NACHO (Dips),     3 15.0 12.0 10.0
7 Gerardo (Gerisx),     3 14.0 9.0 8.0
8 ANGEL (Gelu),     3 13.0 7.0 8.0
9 RICARDO (el suicida),     3 10.0 10.0 5.0
10 HECTOR (ZZZ),     2 14.0 9.0 9.0
11 MIGUEL (MIGUI),     2 14.0 5.0 9.0
12 FRAMCISCO (BLABLABLA),     2 12.0 5.0 8.0
13 PABLO (Delamo),     2 9.0 3.0 5.0
14 ROBERTO (Batamanta),     2 7.0 5.0 3.0
15 ALEX (chorbito97),     1 13.0 5.0 8.0
16 JAVIER (SHEIK),     1 11.0 1.0 7.0
17 PEDRO (LOCO BIT),     0 15.0 0.0 9.0
18 RAUL (Raul),     0 12.0 0.0 7.0

Fase final

1º DANI (Olaf-Voz)
2º JOSE MARIA (SPUM)
3º PABLO (Cabo Guacamayo)
4º OSCAR (V3non)

Arhivo de fotos

20 de marzo de 2018

Arena Coruña de Clash Royale

Organizado por Palaestra con la colaboración del Sporting Club Casino, INCUDE y la Asociación SEDA.

Torneo de Clash Royale ARENA CORUÑA.

24 de marzo a las 17,00 en las instalaciones del Sporting Club Casino (Calle Real 83, A Coruña)

Edad mínima para participar: 14 años.

Cuota de participación: 5 euros.

Premios: 150 euros en tarjetas y pequeño recuerdo para todos los participantes.

Clausura: Aproximadamente a las 20,30

Anímate y participa!

INSCRIBETE


31 de xaneiro de 2018

Torneo de Entroido 2018

Nome do Torneo: TORNEO DE XADREZ DE ENTROIDO

Data: 12 de febreiro de 2018.

Lugar: Sporting Club Casino - Rúa Real. A Coruña.

Hora de inicio: 17,00.

Hora de entrega de premios aproximada: 19,30.

Sistema de xogo: Suízo a 5 roldas.

Desempates: A sortear tras a derradeira rolda.

Ritmo de xogo: 15 minutos a finish.

Categorías: Sub14, Sub12, Sub10 e Sub8.

Premios:

1º Clasificado de cada categoría: Trofeo.
2º Clasificado de cada categoría: Trofeo.
3º Clasificado de cada categoría: Trofeo.

Trofeo para os tres mellores disfraces.

Partcipantes: Máximo 100

Inscricións: Abertas dende o mércores 31 de xaneiro ao venres 9 de febreiro.
Exclusivamente a través do formulario ligado:

PREME PARA INSCRIBIRSE

Cota: 3 euros.

Advertencia 1: Dacordo coa lexislación vixente é obrigatorio que o participante teña un seguro de accidentes. Por tanto deberá contar con licencia federativa de xadrez e indicar o seu club.
Se o xogador interesado non está federado debe informarse das posibles opcións na súa escola de xadrez ou no noso correo asociacion@palaestra.net. A cota federativa é de so 3 euros ao ano.

Advertencia 2: Os participantes na proba (os seus pais no caso de menores de idade anotados por éstes) autorizan a publicación dos sus datos persoais nos diferentes medios que a organización considere oportunos para a necesaria difusión do evento (resultados, clasificacións, participantes... etc.) así como a súa presencia nas fotos realizadas cos mesmos propósitos.

A participación leva aparellada a aceptación destas normas.

29 de novembro de 2017

Clasificacións González March

Con moito retraso aqui van as clasificacións da Copa González March:

1 SABELA IGLESIAS,  2002 1500  4.5 9.5 4 13.5 15.5
2 FRANCISCO PEDREIRA,  1993 1797  4 8.5 4 12.0 14.5
3 GERARDO GIL,  1983 1780  4 8.5 4 10.0 13.0
4 MARCOS SANTOS,  2005 1300  4 8.0 4 13.0 13.0
5 MANUEL ESTEVE,  1954   3.5 9.5 3 11.5 15.5
6 MANUEL GARCIA,  1957 1500  3.5 9.0 3 12.0 14.5
7 PABLO LEIS,  1986   3 9.0 3 10.0 14.5
8 NICOLAS ANZOLA,  2005   3 9.0 3 8.0 15.0
9 MARCOS J MARTINEZ,  1974 1837  3 7.5 3 10.0 13.0
10 DIEGO CORBEIRA,  2007   3 6.5 3 7.0 10.5
11 JOSE FAGIL,  1969   3 6.0 3 7.0 11.0
12 RAFAEL ARRESE,  1977   2.5 9.0 2 9.0 15.5
13 ROBERTO BLANDON,  1971   2.5 8.5 2 10.0 14.5
14 FRANCISCO IGLESIAS,  1970 1260  2.5 6.5 2 8.0 11.0
15 VERA GARCIA MUÑOZ,  2005   2 8.5 1 6.0 13.0
16 MARCOS MARTINEZ,  2003   2 8.0 2 7.0 12.5
17 SEBASTIAN ANZOLA,  2005   2 7.5 2 8.0 11.5
18 NOA GARCIA MUÑOZ,  2005   2 7.0 1 4.0 12.0
19 MARIO CREO,  1969   2 7.0 1 3.0 10.0
20 MARTIN ALONSO,  2006   2 6.5 2 5.0 12.0
21 LAURA VAZQUEZ,  2011   2 5.5 1 3.0 9.5
22 OSCAR ANZOL,  1968   2 5.0 2 6.0 9.0
23 NICOLAS RIVAS,  2009   1 8.5 1 3.0 14.0
24 MARTIN VAZQUEZ,  2009   1 6.5 1 4.0 10.0
25 ARTURO RIVAS,  2011   0 5.0 0 0.0 8.0

13 de novembro de 2017

A XOGAR AO CENTRO

Os luns e xoves de novembro e decembro queremos facer torneos de rápidas. Os luns no Sporting Club Casino da rúa real e os xoves en Artesanos.
Será as 19,30
Gratuito para os socios da entidade que acolle o Torneo e custo de 1 euro para o resto.
Haberá un pequeno detalle para o gañador de cada torneo.

2 de outubro de 2017

CLASES DE XADREZ NO CASINO

A colaboración entre Palaestra e Sporting Club Casino para o curso 2017-2018 pretende a realización de diferentes torneos e actividades de xadrez ao longo de todo o ano.

No referente ás clases a idea é que funcionen os seguintes grupos:

* Sábados 12,00 (Zapateira): Rapaces con nocións de xadrez.
* Sábados 13,00 (Zapateira): Rapaces sen coñecementos de xadrez.

* Luns 19,00 (Rúa Real): Adultos.

Ademais os primeiros luns de cada mes teremos uns torneos amigables de partidas rápidas nos que o vencedor terá un trofeo como premio.

29 de maio de 2017

CLASIFICACIONS TORNEO DE PRIMAVERA

TORNEO DE RAPIDAS DA XORNADA PREVIA

1 WALTER LOPEZ,   2200  5 8.0 5 15.0 13.5
2 PABLO ABOY,   1996  3.5 9.0 3 11.0 15.0
3 PEDRO DE UÑA,     3.5 8.0 3 11.0 13.5
4 JAVIER SEIJO,     3 8.5 3 9.0 14.5
5 ADOLFO MOSCOSO,   1600  3 7.0 3 8.0 10.5
6 MANUEL MIRAS,     3 5.0 3 7.0 7.5
7 VICENTE LOPEZ,   1600  2.5 9.5 2 9.0 16.5
8 ISIDORO GARCIA,   1600  2.5 7.0 2 9.0 13.0
9 ROBERTO BLANDON,   1200  2 9.5 2 7.0 15.5
10 ANGEL DE BLAS,     2 6.5 2 4.0 9.5
11 PABLO LEIS,     2 4.5 2 4.0 7.5
12 JOSE MANUEL ANDION,     1 7.5 1 4.0 13.0
13 OSCAR M. GONZALEZ,     1 6.5 1 2.0 9.5
14 NICOLAS RIVAS,     0 7.0 0 0.0 11.0

TORNEO DE PRIMAVERA CATEGORIAS SUB8 E SUB10

1 MARTIN VAZQUEZ,  2009 5 11.0 16.0 15.0
2 ANGELA CASTIÑEIRA,  2009 4 11.0 17.5 11.0
3 DAVID VISOS,  2009 4 11.0 17.0 13.0
4 MARCOS RIAL,  2009 3 10.0 16.5 11.0
5 JAVIER CARRO,  2009 3 10.0 16.5 10.0
6 NICOLAS RIVAS,  2009 2 12.5 19.0 9.0
7 ARTURO RIVAS,  2011 2 10.0 15.0 4.0
8 LAURA VAZQUEZ,  2011 1.5 10.5 15.5 4.5
9 ANTIA CARRO,  2008 1.5 9.5 14.0 3.0
10 VERONICA BELLO,  2008 1.5 8.5 12.5 4.0
11 ELENA CORBELLE,  2008 1.5 8.0 12.0 3.0
12 SABELA VARELA,  2008 1 8.0 14.5 2.5

TORNEO DE PRIMAVERA CATEGORIAS SUB12 E SUB14

1 NOA GARCIA-MUÑOZ,  2005 4 7.5 12.5 10.0
2 VERA GARCIA-MUÑOZ,  2005 4 7.5 10.5 10.0
3 FRANCISCO VENTOSO,  2006 3.5 8.5 13.5 11.5
4 PABLO CASTIÑEIRAS,  2003 3 10.0 14.5 9.0
5 ADRIAN ARNOSO,  2004 3 8.0 12.5 12.0
6 VICTOR PEDREIRA,  2004 3 7.5 11.5 11.0
7 JOEL ARMADA,  2005 3 7.5 11.5 10.0
8 LILA GIMENEZ,   3 5.0 7.5 6.0
9 OSCAR M. GONZALEZ,  2004 2.5 8.5 13.0 6.5
10 MARTIN ALONSO,  2006 2 10.0 15.0 7.0
11 MIGUEL ALVAREZ,  2006 2 8.5 12.5 7.0
12 LUCAS VILAS,  2006 1 8.5 14.0 4.0
13 DAVID FORMOSO,  2006 1 7.5 11.0 1.0
14 PAMELA ARRESE,  2006 0 7.5 12.5 0.0

TORNEO DE PRIMAVERA CATEGORIA ABSOLUTA

1 SERGIO GUERRERO,   5 8.0 13.5 15.0
2 PABLO LEIS,   4 7.5 12.0 11.0
3 DAVID VARELA,   3.5 6.5 13.0 11.5
4 PABLO ABOY,   3 9.0 15.5 11.0
5 EDUARDO X. GIMENEZ,   3 9.0 15.5 9.0
6 ADOLFO MOSCOSO,   3 7.5 12.0 8.0
7 LEONARDO GARCIA,   2.5 8.5 13.5 6.5
8 ROBERTO BLANDON,   2 9.0 15.0 8.0
9 EDUARDO GIMENEZ,   2 7.5 13.0 7.0
10 RAFAEL ARRESE,   2 7.5 11.5 5.0
11 VICENTE LOPEZ,   2 6.5 12.5 3.0
12 ISIDORO GARCIA,   2 4.5 10.0 7.0
13 MANUEL MIRAS,   1 6.5 11.0 3.0